"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "
«أبو مصعب زرقاوی» یک تروریست اردنی تباری با اندیشه های منحرف وهابی و تکفیری بود که از چند سال پیش با ورود به عراق اقدام به تشکیل گروه های تروریستی کرد.

نام اصلی زرقاوی «أحمد فاضل النزال الخلایله» بود. او متولد شهر «الزرقاء» در شمال شرق امان، پایتخت اردن بوده است.

وی در ابتدا هدف خود را مبارزه با نیروهای اشغالگر در عراق اعلا‌م کرد اما رویدادهای بعدی نشان داد که وی بیش از اینکه با اشغالگران بجنگد، به کشتار شیعیان عراقی اقدام می ورزد و برای تخریب اماکن متبرکه و حرم ائمه مطهر همچون حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا تلاش می کند.

«أبو مصعب زرقاوی» همچنین با دادن اعلا‌میه‌ ای دستوری، از اهل سنت عراق خواست تا به ‌هیچ عنوان با شیعیان کنار نیایند. او در دهه ‌هشتاد قرن گذشته میلا‌دی در جنگ افغانستان علیه ارتش اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز شرکت داشت. اصلیت این تروریست ضد شیعی از عشیره بنی‌حسن، یکی از بزرگ ترین عشایر کشور اردن است.

وی چند سال پیش به علت اقدامات غیرقانونی در اردن به صورت غیابی به 15 سال زندان محکوم شد و پس از آن در پی بمب گذاری در هتلی در اردن که به جان باختن و زخمی شدن بیش از 500 تن منجر شد، غیابی به اعدام محکوم شد.

بیشتر اهل سنت عراق همواره «زرقاوی» را یک شخصیت خیالی از طرف آمریکا برای توجیه جنایت های آمریکا می‌دانستند تا اینکه «أسامه بن لا‌دن» رهبر شبکه تروریستی ‌القاعده، وی را بطور رسمی به عنوان نماینده این شبکه در عراق معرفی کرد.

گفتنی است در سال 2003 میلادی به هنگام حمله هوایی نظامیان آمریکایی به اطراف شهر "حلبچه" اعلام شد «زرقاوی» که با گروه "انصار الا‌سلا‌م" کردستان همکاری می‌کرده‌ کشته شده است. پس از آن «مارک کمت» سخنگوی نظامیان آمریکایی برای نخستین بار در سال 2004 از زنده بودن او خبر داد و از «زرقاوی» به عنوان بزرگترین تروریست که اهداف تفرقه‌جویانه دارد یاد کرد.

شایان ذکر است وی بارها با اطلا‌عیه ‌های اینترنتی، صوتی و تصویری دولت و مردم عراق به خصوص شیعیان را تهدید کرده بود. او در یکی از آخرین پیام های خود پیش از به هلاکت رسیدن، حضرت آیت الله سید «علی سیستانی» مرجع عالی قدر جهان تشیع را مورد اهانت قرار داد.

قابل ذکر است در عملیات های تروریستی و خشونت‌ آمیزی که گروه «أبو مصعب زرقاوی» در مدت حضور و زنده بودنش ‌در عراق انجام داد، هزاران عراقی بی گناه به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

«أبو مصعب زرقاوی» سرانجام چهارشنبه شب، هفتم ژوئن 2006 میلادی در حمله هوایی جنگنده های ارتش آمریکا به یک منزل مسکونی‌ در روستای در اطراف شهر بعقوبه در شمال بغداد به همراه شماری دیگر از همدستانش به هلاکت رسید.
 
 
  گزارش شیعه آنلاین،
طبقه بندی: اخبار شیعیان، 
برچسب ها: زرقاوی، جلاد شیعیان، کشتار شیعیان، وهابی تکفیری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 10 مهر 1389 | توسط : سیدرضا | نظرات()