"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "
«شیخ عبدالعزیز آل ‏الشیخ» مفتی اول سعودی گفت: «بعد از اسائه‏ی ادب یاسر الحبیب به ام‏المؤمنین عایشه، انتشار مذهب تشیع در کشورهای عربی و اسلامی متوقف شده است».

وی در دیدار امروز خود با ائمه جمعه و جماعات مساجد عربستان سعودی گفت: «سخنان یاسر الحبیب روحانی‏ شیعه کویتی باعث شد تا بسیاری از اهل سنت که تمایلی به تشیع داشتند، از مسیر انحرافی(!) خود برگشته و راه مستقیم را برگزینند»!

آل‏الشیخ ادامه داد: «مخبرین ما در کشورهای عربی به من اطلاع دادند عده زیادی از اهل‏سنتی که شیعه شده بودند، به خصوص در شمال آفریقا پس از گفته‏های یاسر الحبیب متوجه شده‏اند که تشیع مذهبی باطل

است و به مذهب حق(!) برگشته‏اند»!

آل‏الشیخ در کنایه و تعریضی توهین‏آمیز اضافه کرد: «شیعیان که خود را پشت دیوار مظلوم‏نمایی و شهادت(!) پنهان کرده بودند، دستشان رو شده و مشخص گردیده که اینها قومی خبیث(!) هستند. سخنان الحبیب، نعمت و عنایتی از سوی خداوند بود تا باطن واقعی ‏شیعیان روشن شود».

اگرچه این سخنان سخیف مفتی اعظم عربستان بسیار تلخ است و باید مورد توجه و عبرت حامیان انگشت‏شمار یاسر الحبیب روحانی‏نمای مقیم لندن قرار گیرد، اما در درون خود شامل اعتراف جالبی نیز هست ؛ اعتراف به اینکه مذهب تشیع علیرغم تبلیغات فراوان و پرحجم وهابیت، بیشترین انتشار را دارد. مفتیان وهابی تاکنون رشد روزافزون پیروان مکتب اهل‏بیت(ع) در جهان را انکار می‏کردند.

شایان ذکر است شخصی به نام «یاسر الحبیب» که صلاحیت پوشیدن لباس روحانیت را ندارد و مورد تأیید حوزه‏های علمیه و مراجع عظام نیست در ماه مبارک رمضان گذشته، در مراسمی که در سالروز مرگ عایشه همسر پیامبر(ص) برگزار کرد سخنان موهن و خلافی را بر زبان آورد که موجب ایجاد مشکلات زیادی برای شیعیان کویت و عربستان شد. علمای شیعه‏ی این دو کشور ـ از جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفار»، «شیخ علی آل‏محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سید هاشم السلمان» ـ مواضع سختی در برابر وی گرفته و او را از خود طرد کرده‏اند.

جالب اینکه در پی ایجاد برخی فشارهای حقوقی بر وی، دولت انگلستان و سازمان‏های به اصطلاح حقوق بشری این کشور، از او حمایت می‏کنند!

طبقه بندی: اخبار شیعیان، 
برچسب ها: یاسر الحبیب، خوشحالی وهابیون، رشد تشیع، اهل سنت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 10 مهر 1389 | توسط : سیدرضا | نظرات()