"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "

در عربستان سعودی زنان حق ندارند در خصوص همسر آینده خود تصمیم بگیرند و تعالیم وهابی و سنت‌های قبیله‌ای حاکم بر عربستان به پدران یا مردان قیم زنان اجازه می‌دهد تا مستقلا در خصوص همسران آینده آنها تصمیم‌گیری کنند.

مثلاً چندی پیش، یک خانم پزشک 42 ساله اهل عربستان از دادگاه تقاضا کرد تا اجازه ازدواج وی را با یکی از همکاران جراحش صادر کند اما دادگاه حق را به پدر و برادران این پزشک زن عرب داد. پدر و برادران این خانم می‌گویند که مرد مورد علاقه وی از قبیله‌ای دیگر است و وی حق ندارد

با مردی از قبیله‌ای دیگر ازدواج کند!

«سهیلا زین‌العابدین» از فعالان حقوق بشر در عربستان در اعتراض به این موضوع اظهار داشت: در عربستان گاهی یک دختر 10 ساله به زور به خانه بخت فرستاده می‌شود اما زنی 42 ساله از ازدواج منع می‌شود!

بنا بر گزارش فوق، هرچند که شریعت اسلامی می‌گوید که پدر باید با ازدواج دختر دوشیزه موافقت کند اما در عربستان تعالیم وهابی و سنت‌های قبیله‌ای به مردان اجازه می‌دهد تا سرنوشت آینده دختران یا خواهران خود را تحت کنترل خود درآورند.

در حالی که گزارش‏ها پر از نمونه‌هایی از نقض حقوق زنان در عربستان سعودی است، تاکنون دیده نشده است که این کشور برای عدم رعایت حقوق بشر مورد کوچک‌ترین مجازاتی از سوی غرب قرار گیرد. در عوض مقامات آمریکایی تصمیم گرفته‌اند که بزرگ‌ترین قرارداد نظامی تاریخ خود را به ارزش 60 میلیارد دلار با حکومت آل‌ سعود منعقد کنند.

این قوانین وهابی در حالی به نام اسلام در عربستان رواج دارد که مطابق اسلام اصیل ـ که به وسیله اهل‏بیت(ع) تبیین شده است ـ عقد اجباری و بدون رضایت زوجه، باطل است. همچنین "دختران رشیده" و نیز "زنان" می‏توانند بدون دخالت دیگران، سرنوشت و همسر آینده‏ی خود را انتخاب کنند.

بنا به فتوای همه مراجع معظم تقلید، اگر پدر و مادر، فرزندان خود (پسر یا دختر) را مجبور سازند با شخصی غیر از شخص مورد علاقه خود ازدواج كنند، عقد باطل است.


نقل از ابنا

طبقه بندی: خنده بر وهابیت، 
برچسب ها: ازدواج زوری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 13 مهر 1389 | توسط : سیدرضا | نظرات()