"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "
رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای ضمن محكوم كردن فتوای برخی مفتی‌های وهابی در تكفیر شیعیان و دیگر ادیان تاكید كرد این افراد مسئول فاجعه اخیر گروگان‌گیری در كلیسای بغداد و حملات خونین در مناطق شیعه‌نشین این شهر هستند.

به گزارش فارس، "مقتدا صدر " امروز در بیانیه‌ای كه در شهر نجف اشرف عراق منتشر شد تاكید كرد: چه بسا صدور فتواهای برخی مفتی‌های تكفیری دلیل اصلی حادثه گروگان‌گیری  كلیسای "سیدة النجاة " و انفجارهای خونین اخیر در مناطق شیعه‌نشین بغداد بود.
در این بیانیه آمده است: مفتی‌های وهابی صدور فتوا علیه خاندان پیامبر را متوقف كنند تا خشم خود را به دشمنانشان آمریكا و اسرائیل نشان دهند.
این بیانیه می‌افزاید: آزادی دو مسلمان به معنای جایز بودن كشتار این تعداد مسیحی نبود و اعدام رهبران بعثی و دیگر اختلافات سیاسی به معنای سوق دادن مردم به گرداب وحشت و خوف و سلب امنیت نیست.
جریان صدر به توجیه القاعده در حمله خود به كلیسا اشاره كرد كه بر اساس شایعات گفته شده بود كلیسای قبطی‌های مصر دو زن را كه در سال‌های 2004 و 2010 به اسلام گرویده بودند بازداشت كرده بودند
سازمان تروریستی كشور اسلامی عراق مسئولیت حادثه گروگان‌گیری و حمله به مسیحیان در كلیساس كاتولیك‌های شهر الكراده نزدیك بغداد را برعهده گرفته است.
جریان صدر همچنین از دولت عراق خواست گروه‌هایی را برای محافظت از كلیساها، كنیسه‌ها و محل‌های عبادت پیروان ادیان مختلف در عراق و همچنین اماكن مقدسه و عتبات عالیات و مساجد مسلمانان تشكیل دهد.
بیانیه مذكور جریان صدر می‌افزاید: انفجار این تعداد خودرو و كمربند انفجاری در مدت زمان كوتاه نشانه كوتاهی سرویس‌های عراقی در عمل به مسئولیت خود است.
در حمله تروریستی سه‌شنبه شب گذشته بغداد كه در 16منطقه مختلف شیعه‌نشین این شهر روی داد، بیش از 64 نفر كشته شدند.
گروگانگیری اخیر در كلیسای "سیدة النجاة " در بغداد نیز دستكم 60 كشته و 56 زخمی برجای گذاشت.
طبقه بندی: گالری تصاویر جنایات وهابیان علیه شیعه، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1389 | توسط : سیدرضا | نظرات()