"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "
اخبار رسیده از مناطق شیعه نشین عربستان سعودی در شرق این کشور حاکی از آن است که یک از معلم وهابی در مدرسه ای در استان "القطیف" یک دانش آموز شیعی را مورد تجاوز جنسی قرار داد.

در همین حال پایگاه خبری الراصد وابسته به شیعیان عربستان سعودی در مطلبی نوشت: گفته می شود اهالی روستای "أوجام" که

که این جنایت در آن رخ داده با امضای یک طومار و ارائه آن به اداره آموزش و پرورش آن منطقه، ضمن شکایت از این معلم متجاوز، خواستار اخراج و برخورد با وی شدند.

گفتنی است این معلم وهابی "ف. الخالدی" نام دارد و اداره آموزش و پرورش آن منطقه تحقیقات و بررسی های خود برای پی بردن به حقیقت ماجرا را آغاز کرده است. بررسی های اولیه نشان می دهد که این اولین تجاوز انجام گرفته توسط این معلم وهابی نبود.

در همین راستا "عبدالرحمن المدیرس" مدیر کل اداره آموزش و پرورش شرق عربستان سعودی طی اظهاراتی گفت: شکایت اهالی روستای "أوجام" را روز سه شنبه گذشته دریافت کردم. تحقیقات برای بررسی دقیق موضوع آغاز شده و در صورت اثبات ادعاهای موجود، فورا تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

این در حالیست که یکی از معلمان این مدرسه ادعای "عبدالرحمن المدیرس" را رد کرده و گفت: تا به امروز که چند روز از ماجرا می گذرد، هیچ گروهی برای تحقیق یا بررسی این موضوع به این مدرسه نیامده است.

آمار و ارقام موجود در عربستان سعودی نشان می دهد که سالانه دست کم پنج درصد از دانش آموزان ابتدای عربستان مورد تجاوز و یا آزار و اذیت جنسی  قرار می گیرند.

در پایان گفتنی است خبر تجاوز این معلم وهابی به دانش آموز شیعی در حالی منتشر شد که هفته گذشته یک معلم شیعی به اتهام آموزش نماز به دانش آموزان، از شغل خود برکنار شد.
نقل از شیعه آنلاین
طبقه بندی: اخبار شیعیان عربستان،  اخبار شیعیان، 
برچسب ها: تجاوز، شیعه، سوءاسفاده،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 15 دی 1389 | توسط : سیدرضا | نظرات()