"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "ازدواج تابستانی به ازدواجی گفته می شود که در تابستان انجام میشود؛ اما زمان طلاق آن مشخص نیست امری که در میان افراد پولدار و تجاری که بسیار سفر می کنند، رواج دارد.
در این نوع ازدواج ها افراد سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس با حضور در سوریه دختر مورد نظر خود را به مدت سه ماه که در سوریه اقامت دارند به عقد خود درآورده و پس از آن وی را رها کرده و به کشور خود بازمی گردند.

در این گزارش آمده است: این افراد که بعضا دارای تفاوت های سنی زیادی با دختران سوری هستند؛ برای ازدواج با دادن پول های هنگفت رضایت خانواده دختر را جلب می کنند.
چند روز پیش نیز طی گفتگویی احمد معبی با شبکه ماهواره ای MBC سخن از رسمی شدن ازدواج جدیدی ... شبیه به ازدواج مؤقت در عربستان به میان آورد.

این قاضی دادگاه های شرعیسعودی در ادامه این گفتگو با دفاع از این نوع ازدواج جدید که آن را «ازدواج روزانه» نامید، گفت: با توجه به اینکه چهار شرط اصلی موجود در ازدواج دائم در «ازدواج روزانه» نیز وجود دارد، بنابراین این ازدواج حلال و شرعی بوده و به هیچ وجه مشکل شرعی در آن وجود ندارد.

«احمد معبی» در ادامه اظهارات خود افزود: اصل معنی یک مسأله است و نه لفظ و عبارت و یا نامی که برای آن به کار می رود. از همین رو با توجه به اینکه شروط حلال بودن یک ازدواج رسمی و دائمی در «ازدواج روزانه» وجود دارد، این ازدواج دارای هیچ منع قانونی و شرعی نیست و کاملا صحیح است.
بله هر چی اسمشو میذارید بذارید فقط ازدواج موقت نگید که اون موقع کار عمر مورد سوال واقع میشه و اعتراف میشه به حقانیت مذهب تشیع
طبقه بندی: فتاوای جدید وهابیت، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 22 تیر 1390 | توسط : سیدرضا | نظرات()