"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "

مسئولان سعودی با رها كردن میمون‌های تربیت شده در اطراف غار حراء درصدد از بین بردن آداب و سنت‌های پیامبر، آثار وحی الهی و اذیت و آزار زائران این مكان مقدس هستند.

 مسئولان عربستان سعودی كه خود را خادمین حرمین شریفین «مسجد رسول الله و حرم امن الهی» می خوانند، مدتی است درصدد از بین بردن آداب و سنت هایی هستند كه شیعه و سنی در آن اتفاق نظر و اجماع دارند.

اقدام مشكوك سران سعودی در تخریب و توهین به عبادتگاه و محل نزول وحی الهی، نمونه بارز اهانت مقامات این كشور به غار حراء است.

طبق دستور مقامات عربستان كه به تبعیت از وهابیت دست به اقداماتی علیه زائران می زنند، چند سال پیش در اطراف غار حراء چند غلاده میمون دست آموز رها شدند كه امروز با زاد و ولد تعداد آنها زیاد شده و چهره بسیار زشت و توهین آمیزی به آن محل داده و باعث دزدیدن وسایل زائران می شود.

 این درحالی است كه در مقابل این امر، شاهد ساخت بازارها و مراكز خرید شیك و مجللی هستیم كه انسان را یاد شهرهای توریستی اروپا می اندازد و جای سؤال است كه آیا در این سال ها نمی شد اقدامی جهت تسهیل زیارت زائران عبادتگاه پیامبر و محل نزول وحی الهی انجام داد و در حفظ حرمت آن كوشید.


رفتار مأموران سعودی با زائران به خصوص زائران ایرانی خلاف این را نشان می دهد.

   
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 6 مرداد 1390 | توسط : سیدرضا | نظرات()