"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "

"طارق الحبیب" روان شناس وهابیسعودی

است که چند روز پیش در یک برنامه

تلویزیونی پیامبر اکرم اسلام (ص) را دارای 

"شخصیتی ناقص" معرفی کرد.

به گزارش "بیداری اسلامی"، "طارق الحبیب" روان شناس وهابی سعودی است که چند روز پیش در یک برنامه تلویزیونی پیامبر اکرم اسلام (ص) را دارای "شخصیتی ناقص" معرفی کرد.


وی که در یکی از برنامه های شبکه ماهواره ای MBC در مورد علل علاقه برخی مردان به ازدواج با دختران کم سن و سال و یا ازدواج دختران با پسران کوچک تر از خودشان سخن می گفت، افزود: مردانی که علاقه دارند با دختران کم سن و سال ازدواج کنند دارای اختلالات شخصیتی هستند.

"طارق الحبیب" افزود: پیامبر نیز در حالی با حضرت خدیجه ازدواج کرد که چندین سال از او کوچک تر بود و این نشان دهنده این است که ایشان پیش از بعثت دارای "شخصیت ناقصی" بودند! علت این مسأله هم این بود که ایشان در سن کودکی مادر خود را از دست داده بود!

در پی این اظهارات، کمیته جهان دفاع از رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) با صدور بیانیه ای رسمی به شدت اظهارات این روان شناس وهابی را مورد حمله و انتقاد قرار داد و آن را اظهاراتی شدیدا نادرست دانست که ناشی از قرائتی غلط و شاذ از شخصیت و سیرت پیامبر اکرم اسلام است.

این بیانیه در ادامه افزود: این گونه سخن گفتن در مورد شخصیت حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)، در شأن ایشان نبوده است. ما اظهاراتی این روان شناس را نزد مفتی أعظم عربستان سعودی هم که بردیم، وی به شدت خشمگین شد و آن را محکوم کرد و از او خواست که اظهاراتش را پس بگیرد و اعلام برائت کند.

طبقه بندی: اعتقادات وهابیت، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 24 مرداد 1390 | توسط : سیدرضا | نظرات()