"ایام عزای اباعبدالله احسین (ع)را تسلیت میگوئیم "
مفتی وهابی: همکاران بی‏نماز خود را بکشید!در جدیدترین فتواهای منتشر شده از مفتی‌های وهابی عربستان سعودی، قتل فردی كه نماز نخواند و از این كار خود توبه نكند، واجب اعلام شد.

پایگاه خبری العربیه نوشت: اخیرا فتوای شیخ صالح الفوزان را كه در آن قتل همكار تارك‌الصلاة واجب شمرده شده ، در

پایگاه های اینترنتی و اجتماعی منتشرشده است.

العربیه افزود : تاریخ انتشار فتوای اولیه فوزان در پایگاه اینترنتی یوتیوب دسامبر سال 2009 است كه در پاسخ به سوالی درباره شیوه رفتار با كارمند و همكاری كه نماز نمی‌خواند، صادر شده است ؛ اما اطرافیان شیخ باردیگر فتوای او را در سطح گسترده ای دراینترنت منتشر کرده اند.

این مفتی كه عضو هیئت عالی علمای عربستان سعودی است، در پاسخ به این فتوا گفت: كسی كه نماز نمی‌خواند طبق این حدیث كه میان بندگی و كفر، ترك نماز است، مسلمان نیست. ادله از كتاب و سنت بر كافر بودن تارك الصلاة بسیار است.

این مفتی در پاسخ به این استفتاء كه «رفتار ما باید با فرد تارك الصلاة چگونه باشد؟»، گفت: باید او را دور كرد بلكه اگر توبه نكرد و بر نماز مراقبت نكرد، كشتن وی واجب است... او توبه می‌كند و اگر توبه نكرد و نماز را ترك كرد، كشته می‌شود... استخدام كردن این فرد از اساس غلط است زیرا كفار بر امور مسلمانان ولایت ندارند و الگویی می‌شوند برای دیگران.

شیخ صالح بن فوزان بن عبدالله الفوزان، متولد 28 سپتامبر سال 1935 و عضو هیئت عالی علمای عربستان سعودی ، مجمع فقهی مكه مكرمه ، كمیته ناظر بر مبلغان حج و كمیته دائم پژوهش‌های علمی و استفتاءات و امام و خطیب و مدرس مسجد جامع شاهزاده متعب بن عبدالعزیز آل سعود در الملز است.

چندی پیش شیخ "عبدالرحمن البراك " از مفتی‌های اعظم عربستان، با حرام اعلام كردن رانندگی برای زنان سعودی، برای زنانی كه اقدام به رانندگی كنند، آرزوی مرگ كرده بود.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 مرداد 1390 | توسط : سیدرضا | نظرات()